top of page
YURTDIŞI TİCARİ FAALİYETLER

YURTDIŞI PAZAR ARAŞTIRMASI

İhracatçı firmalarımızın dış pazarlardaki pazar paylarının artırılması ve ihraç ürün ve pazarlarının çeşitlendirilmesine katkı sağlamak amacı ile pazara girişe yönelik çalışmalar gerçekleştirmekteyiz.

 

Mevcut ürünler ile yeni pazarlara açılma olarak tanımlanan pazar geliştirme, firmalarımızın ihracat performansını artırıcı en önemli stratejilerden biridir. Bizler, pazar geliştirme stratejisi doğrultusunda firmalarımıza yol gösterecek ülke ve sektör raporları ile pazar araştırmaları yapmaktayız.

 

Araştırmalarımızdan elde edilen bilgilerin değerlendirilmesi sonucu pazarın büyüklüğü, gelişimi, pazardaki eğilimler, potansiyel alıcı olabilecek ithalatçı ve distribütörlerin isim ve adresleri, sektörel fuarlar ve ticari yayınlar hakkında bilgilere ulaşırız.

 

Hedef pazar seçimi, pazar büyüklüğü, üretim,tüketim, ithalat, rakipler, ürünün ticaret hacmi, gümrük vergisi ve diğer pazara giriş koşulları gibi soruların yanıtlarına ulaşılarak, swot analiz ile birlikte bir pazar dosyası hazırlanmaktayız.

 

 

İHRACAT & İTHALAT DANIŞMANLIĞI
İHRACAT & İTHALAT DANIŞMALIĞI

Şirketimiz Türkiye ve yurtdışında yerleşik KOBİ’lere ve daha büyük ölçekli firmalara uluslararası ticaret süreçlerinde, ithalat ve ihracat işlemlerinde destekleyici hizmetler üreten bir danışmanlık firması olarak da hizmet vermektedir.

 

Yurtdışından gelen talepler doğrultusunda en iyi şekilde piyasa araştırması yaparak, uygun fiyat ve kaliteli ürün ihracatıyla da hizmet vermeye devam etmekteyiz.

 

Uluslararası ticaret alanında, dış ve iç pazarlardaki firmaların ihtiyaçlarını tespit ederek müşterilerinin karlılığını arttırmak, iç işleyişlerini daha verimli hale getirmek ve marka değerini ileriye taşımak için çalışmalar yapmaktayız.

 

Belkadil, dış ticaret konusunda uzman personeliyle, müşteri odaklı çalışmayı prensip edinerek, kurumunuzun ihtiyaç duyduğu alanlarda (ihracat/ithalat yönetimi, global yönetim hizmetleri, gümrük işlemleri v.b.) konularında yanınızda yer alır; sizin hedefleriniz, bizim vizyonumuz olur.

 

Siz en iyi şekilde en uygun fiyata üretmeye odaklanın, ihracatını biz düşünelim!

 

ULUSLARARASI PROJE YÖNETİMİ
ULUSLARARASI PROJE YÖNETİMİ

Yurtiçi ve yurtdışında firmalarınızın ticari faaliyetlerinin arttırılması kapsamında, uzun ve kısa süreli uluslararası projelerinizde yanınızdayız.  

Yurtdışı gezileri ve müşteri ağının oluşturulması, yurtdışı tedarik zinciri ve lojistik ağı,    yurtdışı fabrika ve depo kurulumu, yurtdışı şirket kurulumu, uluslararası ticari ve hukuki belgeler

STRATEJİK İŞBİRLİĞİ
STRATEJİK İŞBİRLİĞİ

İş dünyasında sürekli sözlü ve yazılı tercüme ihtiyacı olan firmalarımız ile stratejik işbirliği yaparak, işletmelerin büyüme ve gelişmeleri doğrultusunda karşılıklı güven içinde çalışmaktayız.

Yurtdışında ve yurtiçinde iş seyahatlerinizde , iş toplantılarında, katılacağınız fuarlada, dış pazar paylarının arttırılmasında, ihracat ve ithalat işlemlerinizde talepleriniz doğrultusunda sizlerle devamlı koordineli çalışmalar gerçekleştirmekteyiz.

bottom of page